Пам'ятаймо минуле заради майбутнього

 ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕНИЙ ТИЖДЕНЬ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього»

з 23.04.2018 року по 09.05.2018 року

Традиційно щороку у травні методична комісія «Суспільно-гуманітарних дисциплін» проводить тиждень, присвячений Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги над нацизмом в Європі.

Розпочався тиждень 23 квітня із виставки-конкурсу учнівських стінних та електронних плакатів на тему «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього». У конкурсі прийняли участь учні І-ІІІ курсів.

У номінації «Електронний плакат» за граматичну та стилістичну   змістовність найкращими газетами слід визнати такі:

І місце – учениця групи №19 Гандзійчук Лілія «Подвиг й мужність – пам'ять і честь»

ІІ місце – учениця групи №22 Черненко Аліна «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього»

ІІІ місце - учнівський колектив групи №19 «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».

За тематичну і жанрову структурованість газети визначити переможцями:

І місце – учнівський колектив групи №2 «З святом Великої Перемоги»

ІІ місце – учнівський колектив групи №16 «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього: з історії визволення Вінниччини»

ІІІ місце – учнівський колектив групи №37 «День Перемоги»

За дизайн та креативність в оформленні розділили між собою місця такі групи:

І місце – учениці групи №29 Бобик Аліна, Лукашенко Аліна «Ніколи знову»;

учнівський колектив групи №28 «З днем Перемоги»

ІІ місце - учнівський колектив групи №26 «З Днем Перемоги»

учнівський колектив групи №33 «Пам’ятаймо минуле заради майбутнього»          

ІІІ місце – учениця групи №27 Лукашек Валентина «1939-1945: пам’ятаємо, перемагаємо»

У номінації «Найкраща електронна газета» визнано переможцем учнівський колектив групи №30 «Пам’ятати минуле заради майбутнього».          

Цього ж дня в бібліотеці навчального закладу було організовано книжково-ілюстраційну виставку на тему: «Збережемо пам'ять про подвиги» та проведено виховний захід для учнів гуртожитку. На заході була присутня методист Вінницького державного центру естетичного виховання учнів ПТНЗ Плахотнюк Наталя Михайлівна.

Наступного дня викладачем Дребот Т. Б. спільно з ученицями групи №29 було проведено виховний захід «У війни не жіноче обличчя». За допомогою мультимедійної презентації, відеороликів, викладач розширила знання учнів про жінок, що героїчно боролися за рідний край. А наведені історичні факти, фрагменти творів відомих українських письменників, допомогли сформувати  у молоді національну свідомість на кращих прикладах мужності і звитяги жінок-учасників другої світової війни. Вірші, продекламовані ученицями Лукашенко А., Алілуйко Я, Білець Б., сприяли вихованню почуттів патріотизму та національної гордості, відповідальності за долю рідного краю, своєї держави, повагу до жінки, матері.

Викладач Гуменюк Н. В. продовжила висвітлення героїзму українців не лише на Батьківщині, але й за кордоном, провівши виховний захід-реквієм «Внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій Світовій війні». Наталія Володимирівна розповіла учням про “ціну” війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни 1939-1945 рр. Наголосила на внеску України у перемогу антигітлерівської коаліції над нацистською Німеччиною та її союзниками. За допомогою відео матеріалів звернула увагу на участь українців у арміях та військових формувань інших країн Західної Європи та світу.

26 квітня викладачем Лукашенко Я. В. було проведено виховний захід на тему: «Вони захищали Вітчизну». Головною метою заходу було розкрити для широкого учнівського загалу сутність війни як складного суспільно-політичного процесу, протистояння між країнами, народами, людьми, як лиха, що дорого коштує кожному громадянину, руйнує економіку, культуру держав та долі звичайних людей; висвітлити “ціну” війни – реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової війни.

Учениці групи №20 Данченко К. і Баранюк М. під керівництвом викладача Лукашенко Я. В. взяли активну участь у проведенні заходу, декламували вірші та розповідали про героїв Другої світової війни, які народились або проживали у Вінниці.

Долучилися до роздумів про війну й учні, які написали твори на  теми: «Війна – найстрашніша трагедія людства», «Шануймо ветеранів», «Подвигу жити вічно». За грамотність та змістовне розкриття теми, було визначено таких переможців:

І місце – учениця гр.№29 Лукашенко А. «Шануймо ветеранів»

ІІ місце – учениці гр.№28 Тарасенко Є., Василик З. «Шануймо ветеранів»

ІІІ місце – учениці гр.№29 Бобик А., Грибенюк А. «Війна – найстрашніша трагедія людства»,иучениця гр.№28 Пінкевич А. «Війна – найстрашніша трагедія людства».

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначної ролі у перемозі в Другій світовій війні, висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, 3 травня у актовій залі навчального закладу відбувся виховний захід «Перша хвилина миру». Учні із цікавістю взяли безпосередню участь у заході, організованому вихователями гуртожитку Іванько І.Г. та Лесик О.М. Цікаві факти, яскрава наочність, військові костюми та пісні у повній мірі дали змогу відчути всю трагічність війни як глядачам, так і учасникам. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих, що в боротьбі з ворогом загинули на полі бою за нашу свободу, та згадали героїв нинішніх подій незалежної України.

Традиційно у нашій країні урочистості до Дня пам′яті та примирення й Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбуваються 8-9 травня. Метою заходів є гідне вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам′яті загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортації та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.

8 травня 2018 року учні та педагогічний колектив ДНЗ «ВПУ-7» взяли участь в урочистій пішій ході та покладанні квітів до Меморіалу Визволення по вулиці Київській.

Хоча пам’ятна дата віддаляється з кожним роком, її цінність невблаганна, а слава героїв ніколи не потьмяніє. Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

І-й Дебатний правовий турнір серед учнівської та студентської молоді міста Вінниці

25 лютого 2018 року в залі засідань Апеляційного суду Вінницької області відбувся І Дебатний правовий турнір серед учнівської та студентської молоді міста Вінниці. Ініціатором проведення даного дійства став юридичний факультет ДонНу імені Василя Стуса.

Учням та студентам заздалегідь було запропоновано ряд актуальних тем на правову тематику. Слід відмітити, що проводити дебатні ігри молодим людям прийшлося в умовах наближених, до реалій судійського дійства. З запрошеними демократично, толерантно, по товариськи спілкувалися Голова суддівської колегії турніру, Заступник Голови Апеляційного суду Вінницької області О.С. Панасюк та В. о. декана юридчного факультету ДонНУ ім.В.Стуса Ю.М. Павлюченко.

Учні нашого навчального закладу, що опановують професію «Перукар (перукар-модельєр); візажист» Анюта Карпа та Андрій Зборовський отримали можливість проявити знання із адміністративного та кримінального права при дискусії на тему: "Чи слід посилити відповідальність за скоєння правопорушень в Україні". Основне, що винесли учні із дебатів, це: отриманий досвід уміти висловлювати власну думку, переконувати опонента, навчитися його слухати і наполегливо відстоювати свою позицію.

Підготувала учнів викладач суспільних дисциплін Чорната Лідія Йосипівна.

Студентсько-учнівська конференція на тему: "Роль охоронників та охоронців в контексті загальної системи національної безпеки"

12 грудня 2017 року у Вінницькому вищому професійному училищі Департаменту поліції охорони відбулася студентсько-учнівська конференція на тему: «Роль охоронників та охоронців в контексті загальної системи національної безпеки». В роботі конференції взяв участь учень ДНЗ «ВПУ №7 м.Вінниці» групи №5 Плахотнюк Павло, який виступив із доповіддю на тему: «Психоемоційний стан та особливості характеру правоохоронців».

Доповідь Павла викликала неабияку зацікавленість усіх присутніх, які активно долучились до її обговорення. Плахотнюк Павло зумів дати вичерпні, чіткі й науково обґрунтовані відповіді на запитання поставлені аудиторією. Продемонстрував змістовні знання із психології та правознавства, які необхідні для працівників правоохоронних органів.

       Значну допомогу, за словами самого Павла у підготовці до конференції дала йому участь у роботі гуртка «Юний правознавець», який працює під орудою викладача суспільних дисциплін Чорнати Лідії Йосипівни.

Всеукраїнський тиждень права
з 04.12 по 08.12 В ДНЗ «ВПУ №7 м.Вінниці» проводився тиждень правового виховання на тему: «Молодь системи ПТНЗ за законослухняну поведінку». Лейтмотивом виховної роботи тижня обрано слова відомого українського філософа Г. Сковороди:

«Братайтеся не з тим, котрий зло ховає,

Знай: добрий лише добро в серці має,

Ти завжди роби, не як вітрогони,

А як тебе вчать мудрості закони».

Робота тижня розпочалася виставкою учнівських електронних інформаційних плакатів на тему: «Учням про кримінальний кодекс» за мотивами казки О. Толстого «Золотий ключик».

Правова інформація, хоча й доносилась учням в ігровій формі, однак ознайомила їх з серйозними речами з галузі кримінального права й сприяла вихованню в майбутніх висококваліфікованих робітників поваги до закону і права.

06.12.2017 року до навчального закладу завітали студенти ДонНУ ім. Василя Стуса на чолі з керівником доцентом кафедри «Конституційного міжнародного та кримінального права» Ждановою Інною Євгенієвною, які провели з учнями інтерактивну гру з елементами міні-тренінгу на тему: «Що таке злочин?». В ході цього виховного заходу учні мали можливість закріпити знання норм кримінального права, поняття злочину, його складу, необхідної оборони та ін.

Важливо зазначити, що наші учні взяли активну участь у розв’язуванні правових задач та кросвордів на правову тематику запропонованих студентами ДонНу.

Підкреслимо, що представники юридичного факультету даного навчального закладу в нас є частими гостями. Співпраця в плані правовиховної роботи з ДонНу ведеться не перший рік. Ми пишаємося дружбою з цим навчальним закладом, а наші учні успішно подолавши ЗНО, поправу стають студентами цього вишу.

07.12.2017 року викладач суспільних дисциплін Чорната Лідія Йосипівна з членами правового гуртка «Юний правознавець» провела юридичну вікторину. Метою якої було виявити знання дітей з кримінального, адміністративного, цивільного, трудового права. Найбільше сподобалось глядачам і журі підготовлені командами правові ситуації з сімейного права, які містили наперед продумані порушення прав особи і потребували юридичного трактування. Команди «Юний правознавець» та «Ерудит» успішно пройшли випробування, з невеликим відривом від супротивників, перемогла команда «Ерудит», капітаном якої була Аліна Лукашенко.

Отже, проведений тиждень показав, що учні мають достатній рівень знань з різних галузей вітчизняного законодавства, активну громадянську позицію і здатні не тільки професійно розбудовувати свою Батьківщину, але й готові жити в злагоді із законом і повазі до нього.

Заходи 2016-2017 н.р.

ТИЖДЕНЬ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ «СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН»

«ПОДІЇ, ЩО ЗМІНИЛИ НАС»

З 28.11.2016 року по 20.12.2016 року у ДНЗ «ВПУ-7 м. Вінниці» проходив тиждень  методичної комісії «Суспільно-гуманітарних дисциплін». Програму тижня було  розпочато  виставкою-конкурсом  тематичних стінгазет на тему:  «Україна єдина: від витоків до сьогодення».

Під керівництвом наставників груп учні випустили стінгазети, які були побудовані у вигляді хронологічної лінійки.

За результатами виставки-конкурсу учнівських стінних газет було визнано кращими та нагороджено роботи (газети) учнів :                                             

І місце - «Революція гідності» (група №29 Бобик А.),

«Всеукраїнський референдум» (група №16)

ІІ місце - «Друга світова війна» (група №22), «Голодомор» (група №5)

ІІІ місце - «Помаранчева революція» (група №27 Карпа А.),

«Українська національна республіка» (група №7).

 «Відстрочка від призову до військової служби» (група № 29 Кузик Анна).                        

29 листопада 2016 року роботу тижня продовжили викладачі Форманчук В. В. та Дребот Т. Б., які спільно із учнями групи №29, №30, №20 підготували та провели виховну годину-реквієм «Пам'ять не стерти роками (голодомор в творах українських письменників)». Ведучі та учні вшанувати світлу пам'ять безвинно замучених голодом 1932-1933 років. Зазначивши, що пам'ять – нескінченна книга життя, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Нажаль багато із цих сторінок вписано криваво – чорним кольором. Особливо вражаючими є сторінки нашої історії, де викарбовано слова про голодні роки.

Віршованим доповненням жахливих фактів злочину радянської влади проти українського народу лунали поетичні рядки А. Малишка та поетеси з Луганщини А. Листопад, що сповнені щемкого болю й зажури. Адже, кожен вірш – мов біла свічечка вкраїнської жалоби за мільйонами невинно убієнних. Кожне слово – мов чистий голос із глибокої темені.

Затамувавши подих, із сльозами на очах, слухали присутні розповіді із уст очевидців голодомору, що переказував заступник директора з виховної роботи Верещак О.Г.

Пам’ять мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським терором  у 1932 -1933рр. вшановано хвилино мовчання.

З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної сотні, 30 листопада 2016 року викладачем iноземної мови Лукашенко Я. В. було проведено англомовний виховний захiд на тему: «Ukraine deserves to be free.(Україна гiдна бути вiльною.)»

Виступаючи перед учнями та педагогами, учнi училища Гнатенко Дарина та Костюк Ростислав  розповiдали англiйською мовою хронологію подiй Революцiї Гiдностi, коментували фото та вiдео матеріали представленні до показу  присутнім, підкреслюючи те, що цей день увійшов в українську історію, як подія що сколихнула свiт.

На ноті піднесення та патріотизму учасники заходу виказали той біль, що є сьогодні у серці кожного справжнього українця та вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Продовженням національно-патріотичної тематики тижня став виховний захід викладача Карпальової О. І. «Ми – європейці. Реальність та перспективи», проведений 1 грудня. Проводився захід двома мовами: українською та англійською прийняли у ньому участь учні групи №27, №29, №5, №19.

В ході заходу було визначено причини того, що студентство вийшло на вулиці Києва, відреагувавши на відмову влади інтегруватися в Європейський Союз. Учні учасники заходу допомогли відповісти на запитання: Що ми знаємо про Євросоюз? Куди ми йдемо?

Учні ознайомилися з реаліями Євросоюзу, його інституціями, історією виникнення та становлення.

Наприкінці заходу було проведено вікторину «Вікно в Європу», де за правильні відповіді учні отримали солодкі подарунки. На завершення, під аплодисменти, учасники виховної години виконали англійською мовою пісню “We are unity”.

 

 

2016 рік – рік державних ювілеїв: 25-та річниця від дня проголошення незалежності України, 25 років Всеукраїнському референдуму, 20 років Конституції України – ці дати спонукають кожного українця задуматися про нелегкий шлях до суверенності та державотворення.

1 вересня 2016 р. у навчальному закладі відбувся Перший урок на тему: «Від проголошення Незалежності до нової України».

Відкритий захід у формі лекції – діалогу з елементами вікторини спрямовувався на усвідомлення учнями –першокурсниками спільних цінностей української нації: державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й демократичних засад державного устрою.

В ході заходу учні вели активний діалог з лектором, мали можливість відчути себе знавцями української культури, прийнявши  участь у вікторині «Чи знаєте ви Україну?».

Чудовим доповненням  став музичний супровід уроку: відеоролик  гімну України у виконанні гурту «Океану Ельзи» на Майдані під час Революції Гідності 2014 року,  кліп «Пісні про Україну», а також використання державної та національної символіки, що як найкраще сприяли створенню урочистої атмосфери на уроці.

Перший урок забарвив перший день нового навчального року святковістю, урочистістю, добрим настроєм та оптимізмом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Меню

Зараз на сайті Online: 

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування:

Останні новини:

Вічна пам'ять Герою…

    12.10.2018 р.  у ДНЗ «ВПУ № 7 м. Вінниці» ...

У ДНЗ «ВПУ№7 м.Вінниці» ...

    14 жовтня наша країна вдзначила ...

У ДНЗ «Вище професійне ...

    5-го жовтня з нагоди святкування Дня ...

«Місто Професій» - ...

    Усі школярі, що завітали до ...

Вхід | Реєстрація

Scroll to top