Безпека в інтернеті - дуже важлива проблема нинішнього часу. І стосується вона всіх, від дітей до пенсіонерів. Вона стає все актуальнішою у зв'язку з масовим приходом в інтернет користувачів, майже, а то і зовсім, чи не підготовлених до погроз, їх чекають. Адже страждає не один користувач, а й багато інших, що об'єднані в одну глобальну структуру.

 

Небезпеки, що підстерігають нас в мережі.

 

Якщо сказати коротко, то існують дві основні можливості того, як може ваш комп'ютер стати жертвою. Перше - ви самі, мандруючи по різних сайтах або встановлюючи програмне забезпечення з неперевірених джерел, а іноді і з перевірених, заражаєте свій комп'ютер. Друге - можлива також ситуація, коли зловмисники навмисно, за допомогою, наприклад, троянських програм або вірусів, роблять ваш пристрій джерелом небезпеки. В результаті всього цього комп'ютер, іноді навіть таємно від свого власника, починає виконувати розсилку спаму, бере участь в DDoS-атаках на різні сайти, краде паролі. Буває й так, що провайдер змушений примусово відключити такий пристрій від глобальної мережі. Виходить, що якщо користувач не обізнаний про те, що являють собою основи безпеки в мережі інтернет, доведеться йому важко.

Навіщо потрібен зловмисникам доступ до комп'ютера користувача? Даремно звичайний користувач думає, що його комп'ютер нікому не потрібен. Це раніше хакери часто писали віруси просто заради інтересу, зараз же це робиться майже завжди з комерційною вигодою. Років 20 тому назад зловмисник отримував задоволення від того, що міг просто відформатувати жорсткий диск. Або зробити так, що при включенні комп'ютера замість стандартного робочого столу з'являться які-небудь прикольні картинки. Зараз же вони роблять все можливе, щоб власник ПК якомога довше не знав про те, що його пристрій заражено і таємно від нього виконує додаткові функції.

Перший метод називається соціальною інженерією. Завдяки різним психологічним прийомам, прийомам і довірливості користувачів хакери надсилають вам цілком нешкідливий файл або лист, а ви самі і запускаєте троянчік в ньому. Або ж на прохання нібито адміністрації сервісу видаєте всі свої паролі і явки.

Другий метод - пропонується різний безкоштовне програмне забезпечення, піратські диски, де заховано безліч вірусів, троянів і тому подібної гидоти.

Третє. В ПЗ, в тому числі і з найнадійніших перевірених джерел, постійно з'являються дірки в безпеці. Це відноситься і до операційних систем. Ось зловмисники уважно і стежать за такими моментами, намагаються їх не упустити, а використовувати у власних цілях. Зайдете на яку-небудь сторінку сто разів перевіреного сайту і - раз - ваш пристрій заражено.

Четвертий спосіб отримав особливе поширення останнім часом. Це фішинг, коли створюються підроблені сайти. І ви замість сторінки свого банку опиняєтеся на його підробленій копії. І, звичайно, втрачаєте свої кошти, ввівши логін та пароль своєї сторінки.

Початковий захист комп'ютера користувача.

 

 

В ідеалі, купивши ПК, користувач повинен виконати цілий ряд операцій, перш ніж кинутися борознити нескінченні простори мережі. Зараз ми представимо деякі найперші уроки безпеки в інтернеті. Незважаючи на те що Windows має вбудований файрвол, рекомендується встановити більш надійний, тому що наявний - далеко не найкращий. Вибирайте платний або безкоштовний, виходячи з їхніх рейтингів. Наступний крок - установка антишпигунського та антивірусного ПЗ. Потрібно відразу ж його оновити та налаштувати на автоматичне оновлення. Також воно має запускатися автоматично, разом з ОС. І постійно, у фоновому режимі, працювати. І обов'язково перевіряйте будь-яку встановлювану програму. Як тільки з'являються оновлення для використовуваних вами браузерів, тут же завантажуйте їх і встановлюйте. Відключайте всі невживані служби на своєму пристрої, це зменшить шанси для хакерів отримати до нього доступ.

 

Памятка  «Як забезпечити безпеку роботи в мережі інтернет».

 

- Не забувайте про щоденний захист. Видаляйте відразу ж всі листи підозрілого змісту, не відкривайте файли з невідомих джерел.

- Ігноруйте всі пропозиції легкого заробітку, нікому не висилайте свої паролі, не переходьте за підозрілими посиланнями.

- Використовуйте тільки складні паролі, що складаються з складного набору цифр, букв і символів. Для кожного випадку призначайте свій, оригінальний.

- Виходячи в мережу з місць загального користування, будьте акуратні й обережні. Це ж стосується і використання проксі-серверів. Бажано не проводити ніяких банківських та інших подібних операцій з таких місць.

- Віддавайте перевагу роботі з платіжними системами через їх власні програми, а не через сайт. Це набагато безпечніше. Якщо з вашого банку прийшов лист з перевіркою пароля, не здумайте їм його відправляти. Банки ніколи таких запитів не роблять.

- Небажано відвідувати сайти для дорослих або подібні їм ресурси. Велика ймовірність підхопити троян.

- Слідкуйте за інтернет-трафіком, навіть якщо він безлімітний. Якщо він без особливої причини значно збільшився, це може бути ознакою активності вірусу.

- Всі поштові програми мають фільтр від спаму. Довіряйте йому. Отримавши листа про виграш в мільйон рублів або спадщині в п'ять мільйонів доларів, видаляйте їх відразу ж.

- Рекомендуємо встановлювати комплексний захист. Він надійніше, ніж антивірус - від одного виробника, файрволл - від іншого, а антишпигунська програма - від третього. Віддавайте перевагу платним версіями.

- Не користуйтеся неліцензійним програмним забезпеченням, так як в ньому спочатку може бути встановлено шпигунське ПЗ.

- Якщо робите покупки в онлайн-магазинах, то користуйтеся тільки перевіреними варіантами. Це ж стосується і до будь-якого іншого онлайн-сервісу.

 

Інформаційна безпека дітей та підлітків.

 

 

У зв'язку з розвитком сучасних технологій все більша кількість дітей та підлітків отримує можливість виходу в інтернет. І якщо раніше вони в основному грали в ігри, навіть не виходячи в мережу, то тепер все зовсім по-іншому. Тому з'явилася нова задача - забезпечити безпеку дітей в мережі інтернет. Це досить складно, так як Всесвітня павутина спочатку розвивається повністю безконтрольно. У ній є дуже багато інформації, доступу до якої у дітей бути не повинно. До всього іншого, їх потрібно навчити, як не «наловити» вірусів і троянів. До того ж дуже важлива і інформаційна безпека в мережі інтернет, так як діти - зовсім недосвідчені користувачі. Вони легко можуть попастися на вудку досвідченого шахрая або зловмисника.

 

Безпека в Інтернеті:

 

- Будьте обережними, не розголошуйте особисту інформацію (адресу, телефон, паролі доступу тощо).

- Повідомляйте батьків, якщо хтось намагається дізнатися про вас більше, ніж треба.

- Не погоджуйтеся на будь-яку сумнівну пропозицію.

- Завжди майте на увазі, що під знайомим «ніком» із вами може спілкуватися незнайома людина.

- Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність.

- Пам’ятайте, що в Інтернеті не все є надійним і не все є чесним.

- Використовуйте сайти, що узгоджені з батьками.

- Критично оцінюйте всю інформацію з мережі.

- Поводьтеся в Інтернеті так само обережно, як і в реальному житті.

- Брати участь в акціях, що потребують відправлення грошей можна тільки за згодою та під наглядом батьків.

- Товар, який нав’язливо рекламують, у більшості випадків не має рекламних якостей.

 

Пам’ятка «Правила безпечної поведінки дітей та підлітків  в Інтернеті»

 

І уважно стежте за тим, щоб не стати залежними від інтернету, спілкування в соціальних мережах та комп’ютерних ігор. Сподіваємося, що наші поради будуть для вас корисні та допоможуть захистити вас і ваші комп'ютери від загроз.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Меню

Зараз на сайті Online: 

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування:

Останні новини:

Інклюзивна освіта: ...

      16 травня 2019 року педагогічні ...

Заключний Гала-концерт ...

    19 квітня  2019 року в міському Палаці ...

«Наука і навчальний ...

    18 квітня 2019 року заступник директора з ...

Обласний етап фахового ...

  18 квітня 2019 року учениця ІІІ курсу групи ...

Вхід | Реєстрація

Scroll to top