3 січня 2019 року о 1000 годині у ДНЗ «Вищому професійному училищі №7 м. Вінниці» відбулися педагогічні читання на тему: «Ефективні педагогічні технології розвитку професійних і загальних компетентностей учнів. Творча спадщина В.О. Сухомлинського».

Учасників педагогічних читань привітали в. о. директора закладу Нартовський Володимир Юрійович та методист НМЦ ПТО у Вінницькій області Марчук Василь Анатолійович.

Проходили педчитання за планом:

1. Педагогічні ідеї у творчій спадщині В.О. Сухомлинського. (Доповідачі: методист Гуменюк Н.В., викладач Мурзак М.В.)

2. Методика застосування педагогами сучасних педагогічних технологій розвитку професійних і загальних компетентностей учнів. (Доповідач: методист Гуменюк Н.В.)

3. Ефективність технології проблемного навчання при формуванні загальних компетентностей учнів на уроках біології, екології. (Доповідач: викладач Палій А.В.).

4. Застосування ігрової технології для розвитку загальних компетентностей учнів на уроках математики. (Доповідач: викладач Ракович Н.П.).

5. Поєднання технологій традиційного і проблемного навчання для формування загально-професійних компетентностей учнів. (Доповідач: викладач Задорожна О.П.).

6. Інтерактивні педагогічні технології розвитку професійних компетентностей учнів на уроках теоретичного навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр); візажист». (Доповідач: викладач, майстер в/н Дехтярьова В.А.)

7. Використання технології модульного навчання для розвитку професійних компетентностей на уроках виробничого навчання з професії «Швачка; кравець». (Доповідач: майстер в/н Самборська К.О.)

Початок методичного заходу ознаменувався знайомством педагогічного колективу із творчістю та педагогічними ідеями видатного українського педагога В.О. Сухомлинського, людини, творча спадщина якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці.


22 роки Василь Олександрович був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне навчання та виховання учнів.

Українська та світова педагогічна спільнота високо цінує внесок В.О. Сухомлинського в розвиток освіти і науки. Кожне покоління по-новому сприймає його педагогічні ідеї, знаходить у них цінні дороговкази для сучасної освіти.

Виступаючими на педагогічних читаннях, також були запропоновані доповіді про методику застосування сучасних педагогічних технологій розвитку загальних і професійних компетентностей та їх зв'язок із педагогічними задумками В. Сухомлинського.

Висвітлено ефективність, новизну та практичність використання технології проблемного навчання на уроках біології та екології; ігрової технології на уроках математики; тандему технологій традиційного та проблемного навчання на уроках галузевої економіки та підприємництва; інтерактивних педагогічних технологій на уроках теоретичного навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр); візажист» та технологій модульного навчання на уроках в\н з професії «Швачка; кравець».

У своїх виступах доповідачі поряд з методологією використання ефективних педагогічних технологій акцентували увагу на особливостях формування та розвитку в учнів ключових компетентностей та системи прогностичних, проектувальних, конструктивних, організаційних, комунікативних, рефлексивних, аналітичних та інших умінь. Доречним та промовистим доповненням до доповідей були приклади вправ, проблемних ситуації, творчих лабораторій, дослідницьких проектів, розвиваючих «імітацій», кросвордів з теми, тестових завдань, створення презентацій та багатьох інших форм і методів роботи з досвіду педагогів, що демонструвалися у вигляді презентації PowerPoint на екрані.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Меню

Зараз на сайті Online: 

На сайті 15 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування:

Останні новини:

Фінальний етап ...

      На базі Дніпровського центру ...

«Творча молодь ...

       24 травня 2019 р. відбувся VІІ ...

Участь в роботі ...

      23.05.2019 р. педагогічні працівники ...

Інклюзивна освіта: ...

      16 травня 2019 року педагогічні ...

Вхід | Реєстрація

Scroll to top