Кухар - творча професія, яка пов’язана з приготуванням їжі розвивалася разом з цивілізацією. Як тільки печерні люди приручили вогонь і стали смажити м'ясо на вогнищі, вони швидко з'ясували, у кого з одноплемінників мамонт виходить смачнішим і соковитішим, та стали тільки йому довіряти цю важливу місію. Так народився перший кухар. Про перших професіоналів, що заробляли таким ремеслом на життя, свідчать позначки грецької цивілізації на острові Крит 2600-го року до н.е.

Від покоління до покоління передавали люди досвід приготування їжі. Вони дбайливо зберігали всі традиції, пов'язані з їжею, розуміючи, що їжа - основа життя, здоров'я і благополуччя, виховання дітей.

При королі Людовику XIV відчула підйом кухарського мистецтва і Франція, і з того часу  ці європейські країни постійно змагаються за лідерство у сфері кулінарії. У розвитку кухарського мистецтва брали участь не тільки професійні кулінари, але і багато вчених, філософів, державних діячів.  Відомо, що винахідниками нових страв були великі кардинали Рішельє і Мазаріні. А Мішель Монтень написав книгу "Наука їжі". Навіть зараз в італійських  ресторанах популярними є страви, що винайдені композитором Россіні.

У часи Київської Русі кухарі знаходилися в служінні княжих дворів і багатих будинків.

Наші кухарі свято зберігали традиції народної кухні, яка служила основою їх професійної майстерності, про що свідчать найдавніші писемні пам'ятки "Домострой" (XVI ст.), "Розпис до царських страв" ( 1611-1613 рр.), столові книги Патріарха Філарета та боярина Бориса Івановича Морозова, витратні монастирські книги тощо. У них часто згадуються народні страви: юшки, каші, пироги, млинці, киселі, кваси, меди.

Важко знайти людину, яка б зовсім не любила солодке. Кондитер - це професіонал, який створює кондитерські вироби (цукерки, карамель, шоколадні вироби, торти), десерти і випічку. Майстри з приготування солодощів високо цінувалися у всі часи. А рецепти знаменитих страв зберігалися в суворій таємниці, їх передавали від батька до сина, завдяки чому створювалися цілі династії знаменитих кондитерів.

Кондитер - це фахівець,який повинен вміти виготовляти різні види тіста за заданою рецептурою, випікати і прикрашати продукцію.

Кулінарія – джерело вічного натхнення. Тут відбуваються справжні відкриття і чудеса, а кулінар – це, в першу чергу, творець. Творець  прекрасного, смачного та привабливого. Він винахідник, який все життя перебуває в пошуку для того, щоб творити. А для цього кухарям та кондитерам необхідно володіти такими якостями: розвинуте зорове та нюхове сприйняття, гарний смак, творча уява, фізична витривалість, гарна зорова і образна пам'ять, довготривала словесно-логічна пам'ять, терплячість, спостережливість і доброзичливість.

Професіям "кухар" та "кондитер"  навчають у Державному навчальному закладі «Вище професійне училище № 7 м Вінниці». Для отримання необхідних знань, умінь та навичок юнаки та дівчата залюбки переймають їх від справжніх майстрів цієї справи -  викладачів спецтехнології,  майстрів виробничого навчання. Для цього в училищі функціонує сучасно обладнана матеріально-технічна база, яка відповідає новітнім державним стандартам.

Активно і цікаво проходять уроки теоретичного і виробничого навчання у просторих світлих кабінетах та лабораторіях, де учні навчаються готувати кулінарні страви, відпрацьовують елементи сервірування столів, вчаться порціонувати і оформляти. Також, працює  гурток  "Кулінар"

Учні училища щорічно займають призові місця в обласних  конкурсах фахової майстерності з професії «Кухар» та «Кондитер». По завершенню курсу навчання учні здобувають кваліфікацію: "кухар"  - 3,4,5 розряду та "кондитер" - 3,4 розряду. Випускники училища працюють на багатьох закладах громадського харчування нашого міста.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Меню

Зараз на сайті Online: 

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

Статистика відвідування:

Останні новини:

Інклюзивна освіта: ...

      16 травня 2019 року педагогічні ...

Заключний Гала-концерт ...

    19 квітня  2019 року в міському Палаці ...

«Наука і навчальний ...

    18 квітня 2019 року заступник директора з ...

Обласний етап фахового ...

  18 квітня 2019 року учениця ІІІ курсу групи ...

Вхід | Реєстрація

Scroll to top